DSC Gallery

Martin Krajc

Martin Krajc se narodil v roce 1984 v Praze. V letech 2003-2009 studoval na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina a Vladimíra Skrepla. V rámci studia působil půl roku na madridské Facultad de Bellas Artes de Universidad Complutense, kde se nechal inspirovat španělskými mistry. Autor se převážně soustředí na médium obrazu a rozpracovává ho do různých forem.

Pro Martina Krajce je typický jeho mimořádně uvolněný expresivní malířský rukopis, který se stal jeho poznávací značkou již na škole. Jistá míra jednoduchosti v kombinaci se silnou expresí z něj dělá jednoho z nejpozoruhodnějších současných mladých expresionistů. Motivem obrazů, které variuje v cyklech, mu jsou velkoměsto, figury a zvířata v modernistických interiérech nebo z posledního období zobrazení naddimenzované figury inspirované estetikou a zobrazovacími principy současné reklamní a umělecké fotografie. Důležitým se pro autora stalo členství v umělecké skupině Obr., se kterou prezentoval svoji tvorbu v rámci putovních výstavních projektů v České republice, Slovensku a Německu.

Martin Krajc také pravidelně vystavuje na svých autorských výstavách a je zastoupen v důležitých veřejných a soukromých sbírkách umění.