DSC Gallery

ICONS: Zaha Hadid, Naoto Fukasawa, Greg Lynn

23/06/2017 - 10/08/2017

Vystavené objekty v rámci výstavy ICONS pocházely z kolekce Vitra Edition z roku 2007. Instalaci tří designerských děl vytvořili špičkoví čeští architekti a designéři. Dominantou výstavy se stal organicky tvarovaný stůl Mesa architektky Zahy Hadid, který byl v Praze prezentován vůbec poprvé. Studio Deyl Šesták Architekti ho zasadilo do tekuté lázně, která jednak kopírovala “tekutost” stolu a jednak vytvořila zajímavý odraz na vodní hladině.

Ve druhé místnosti byla umístěna akrylová židle Acrylic Chair designéra Naoto Fukusavy. Její instalace od studia Olgoj Chorchoj vycházela z tradiční japonské manufaktury i průmyslu a “posadila” židli do ikonického vozu japonské značky Datsun. Třetí vystavený objekt, křeslo Dutchess od Grega Lynna, vychází svým tvarem z ergonomie lidského těla. Instalace Rudolfa Netíka pracovala s liniemi, kontrastem a proporcemi, zároveň také připomněla béčkové sci-fi filmy, kterými se Lynn při své tvorbě inspiruje.

Výstava ICONS vznikla ve spolupráci s Vitra Design Muzeem, jehož ředitel Marc Zehntner měl v rámci otevření výstavy přednášku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.