DSC Gallery

Viktor Frešo | NOW

02/02/2017 - 07/03/2017

Umělecký zážitek plný gest, (sebe) ironie a hry – taková byla výstava Viktora Freša NOW. Slovenský výtvarník a autor legendárního Pičuse představil koncept, který sám nazval mongoloidní pop-art. Jako vždy u tohoto autora, i tentokrát byli návštěvníci ostře konfrontováni s jeho razantními gesty, provokací, ironií, ale i lehkostí humoru, kterými Frešo kritizuje výtvarnou scénu.

Hlavním motivem a inspirací celé jeho výstavy byla, jak Frešo sám říká, jeho velká hlava. Tu ztvárnil pomocí expresivní malby na skle, skleněné koule s neony, vyexponované Gebuľky a stylizované Boženky s ornamenty. Druhou sérií vystavených děl byly nefunkční objekty vytvořené mechanickým vrstvením technologických prvků, hudebních komponentů, high-tech fragmentů a kabelů, to vše napíchané na “kebabové”jehlici. Všechna díla pak byla podtržena osvětlením z neonových trubic, žárovek a LED diod.

Viktor Frešo opět překvapil originalitou a specifickým humorem, a potvrdil tak svou úspěšnou pozici i na mezinárodní umělecké scéně.